Credendo ile Eximbank iş birliği anlaşması imzaladı

Türk Eximbank ile Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo arasında iş birliği anlaşması imzalandı.Türk Eximbank ile Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo arasında iş birliği anlaşması imzalandığı açıklandı. Eximbank’tan yapılan...

Credendo ile Eximbank iş birliği anlaşması imzaladı

Türk Eximbank ile Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo arasında iş birliği anlaşması imzalandı.Türk Eximbank ile Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo arasında iş birliği anlaşması imzalandığı açıklandı. Eximbank’tan yapılan...

29 Mayıs 2017 Pazartesi 16:13
Credendo ile Eximbank iş birliği anlaşması imzaladı

Türk Eximbank ile Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo arasında iş birliği anlaşması imzalandı.

Türk Eximbank ile Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo arasında iş birliği anlaşması imzalandığı açıklandı. Eximbank’tan yapılan açıklamada Belçika ihracat kredi kuruluşu Credendo ve ihracat kredi sigortası, yurtiçi kredi sigortası, garanti ve ihracat kredisi ile Türk ihracatçısının yanında yer alan Türk Eximbank, çeşitli alanlarda aralarındaki işbirliğinin artırılmasını amaçlayan işbirliği anlaşmasının imzalandığının sevinçle duyurulduğu bildirilirken; anlaşmanın Credendo CEO’su Dirk Terweduwe ve Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım tarafından, Türkiye Cumhuriyeti Brüksel Büyükelçisi Mehmet Hakan Olcay ve Ticaret Başmüşaviri Bülent Uğur Ecevit’in katılımlarıyla Brüksel Büyükelçiliği’nde imzalandığı kaydedildi.

Anlaşma, taraflar arasındaki ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesi amacı doğrultusunda genel bir çerçeve çizdiği belirtilirken, anlaşma vesilesiyle tarafların birbirleri ile gerek hâlihazırda faaliyetlerini yürüttükleri, gerekse ticarette aktif rol üstlenmeyi hedefledikleri pazarlarla ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları hedefleniyor. Diğer taraftan, taraflar arasında ihracat kredi sigortası ve yatırım sigortası alanlarında bilgi ve görüş paylaşımının önünü açan bu anlaşma ile Türk Eximbank’ın mevcut uygulamalarının geliştirilmesi ve yeni ürünlerin uygulamaya koyulması hususunda Credendo ile işbirliği içerisinde olacaktır. Ayrıca, bu anlaşma ile Türkiye ve Belçika firmalarının, başta Afrika ülkeleri olmak üzere üçüncü ülkelerde gerçekleştirecekleri projelere iki ihracat kredi kuruluşunun ortak destek sağlamasının önününü açtığı da öğrenildi.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "Bugün imzalanan Genel İşbirliği Anlaşmasıyla, Türk Eximbank ve Credendo olarak ikili ilişkilerin ve işbirliğinin geliştirilmesi ve bu vesilesiyle tarafların faaliyet gösterdikleri ve hedefledikleri pazarlarla ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları hedeflenmektedir. Ayrıca, söz konusu anlaşmayla taraflar ihracat kredi sigortası ve yatırım sigortası alanlarında bilgi ve görüş paylaşımı, mevcut uygulamaların geliştirilmesi ve yeni ürünlerin uygulamaya koyulması hususlarında işbirliği içerisinde olacaklardır. Öte yandan, bu anlaşma ile Türkiye ve Belçika firmalarının, başta Afrika ülkeleri olmak üzere üçüncü ülkelerde gerçekleştirecekleri projelere iki ihracat kredi kuruluşunun ortak destek sağlamasının önü açılmaktadır" dedi.

Yapılan açıklamada, her iki ülke ve kuruluş; aralarındaki ilişkilerin geliştirilmesi yoluyla ulaşabilecekleri çok daha büyük bir potansiyele sahip olduğuna içten bir şekilde inanıldığının da altı çizildi.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.